+38 (044) 537-22-45

Використання тайвека в полiграфiї

Сьогоднішня поліграфія не перестає експериментувати з матеріалами, якi використовує, фарбами та технологіями. Так, на озброєння друкарів прийшов матеріал тайвек.

Тайвек

Тайвек (англ. Tyvek) – матеріал, схожий з папером за зовнішнім виглядом, проте склад якого представляє міцний зв’язок поліетиленових волокон. І на відміну від паперу і звичних поліетиленових пакетів тайвек характеризується рядом властивостей, які зробили цей матеріал таким, що широко застосовується в різних галузях виробництва. Чим же такий примітний цей загадковий матеріал? Повернемося для початку назад і дізнаємося, як з’явився тайвек. Як і багато чудових відкриттiв, цей було здiйснено випадково. На виробництві з використанням поліетилену помітили, що в залишки йдуть найтонші нитки. Вивчивши властивості яких, визначили, що при специфічнiй щільнiй молекулярнiй волокнистiй структурі, з них можна зробити новий матеріал з відмінними властивостями. В результаті, з 1967 року стали в промислових масштабах виготовляти тайвек. Він тут же поширився в ряді галузей промисловості, за рахунок таких якостей:

  • легкість;
  • щiльнiсть;
  • вологостійкість;
  • всебічне застосування;
  • зносостійкість;
  • стійкість до згинань, температурних змін, впливу води;
  • хімічна стійкість.

Сьогодні тайвек застосовують у медичній та хімічній промисловості для створення захисних костюмів, браслетів пацієнтів та іншого. У будівництві – для захисту від вологи, повітря і світла, так як за рахунок щільної волокнистої структури данний матеріал стійкий до таких дій. У поліграфії ж тайвек отримав ще більш різноманітне застосування. Банери, полотна для широкоформатної реклами, конверти і несподіване, проте дивовижне застосування – гаманці з тайвеку. Конверти застосовують для стандартних листів і невеликих товарів, так як за рахунок міцної структури, зміст конверта приходить в цілості й схоронності. Крім того, на цьому матеріалі друкують зносостійкі карти для мандрівників. Гаманці ж – ні з чим не порівнянний експеримент. З огляду на те, що тайвек схожий з папером по тонкощі, на нього наноситься будь-яке зображення, тільки фарби підбираються схожі з тими, що використовують для друку на поліетилені. Та ж ситуація і з робочою температурою, при 135оС тайвек плавиться, тому склейка елементів, формування відбуваються при нижчій температурі. Гіпотетично можна самостійно зробити гаманець з тайвеку, але, як зігнути матеріал, який стійкий до згину і склеїти те, що стійке до хімічних впливів? Краще замовити гаманець з таким зображенням, яке подобається, потрібного розміру. Бажану кількість кишеньок для візиток, банківських карт, купюр і навіть копiйок теж виконає друкарня Gnozis. Прослужить такий гаманець досить довго, щоб ви захотіли поміняти на новий в іншому стилі оформлення.

Top