+38 (044) 537-22-45

Щоденники, що залишили слід в історії

ДневникиЖиття людей насичене подіями, які хочеться забути або навпаки зафіксувати в пам’яті. Так, люди придумали щоденник, як спосіб фіксації в пам’яті подій дня, які складаються в історію життя. Однак деякі щоденники відобразили такі події, що стали відомими на весь світ. Друк щоденників набув характеру не просто книги з чистими сторінками для запису, а став способом поширення іноді воістину хвилюючої і емоційно насиченої інформації. Пропонуємо вам ознайомитися з одними з найвідоміших щоденників, що залишили свій слід в історії:

  1. Щоденник Анни Франк . Немає, принаймні поки, щоденника відомішого за нього. В ньому описується період нацистської окупації, спочатку носив характер особистих записів, а з 1944 року Анна, сподіваючись на публікацію щоденника після звільнення Нідерландів з окупації, стала додавати літературності записам. Але за життя вона так і не дочекалася цього моменту. Вперше щоденник був виданий в 1947 році. Сьогодні даний документ входить в один з 35 об’єктів Реєстру Пам’яті світу ЮНЕСКО.
  2. Ще один щоденник, який описує події Другої світової війни належить Жану Геено, який розповідає в «Щоденнику Темних Років, 1940-1944» участь в русі Опору у Франції. З огляду на те, що в мирний час Жан працював педагогом, письменником і критиком, щоденник цікавий стилем опису подій.
  3. Діана Мітфорд – жінка, що описує стосунки з Третім Рейхом. У першому виданому щоденнику даного автора – «Життя контрастів» вона описує долю, заміжжя з представником британського фашистського руху, знайомство з вищими чинами Третього Рейху. Щоденник , як і інтерв’ю, які давала Діана, викликали різку критику через занадто позитивне ставлення до дій нацистів і деяким особистостям .
  4. Наступний щоденник описує події Чеченської війни і зміну відносин між російськими і чеченцями в ході військових дій. Автор даного щоденника – Жеребцова Поліна. З великими труднощами їй вдалося домогтися друку щоденників, яких за роки війни було написано три. Цікаво, що записувати події, що відбуваються, Поліна вирішила, коли їй було 14 років. Як же чуйні і сприйнятливі діти до навколишнього оточення .

Як бачимо, друк щоденників – це не тільки опис буденних подій або деяких планів. Це серйозне джерело достовірної інформації від очевидців подій, це ключ до розуміння почуттів, які відчували люди в різні часи. Такі щоденники проливають світло на білі плями в нашій історії.

Top