+38 (044) 537-22-45

Наскільки популярні друковані книги в наш час

image00

Найчастіше, відношення людей до книг різняться, але можна простежити певні тенденції, чим для кожного з них є книга:

  • ідеальний привід знайти спільну мову з незнайомою людиною – обговорення книги або її автора допомагає знайти “точки дотику” для подальшого розвитку діалогу;
  • джерело знань;
  • інструмент розвитку цивілізації;
  • засіб для саморозвитку;
  • друг та порадник.

Читання – це спосіб розширення кругозору, а також засіб поповнення «словникового запасу». Також є засобом зміни поглядів, способом впливу на поведінку і вдосконалення особистості. Завдяки читанню відбувається поступове приєднання особистості до минулого досвіду, переосмислення реального досвіду і розвиток здатності орієнтуватися на майбутнє.

Багато хто вважає, що популярність книг з кожним роком падає і це пов’язують з молоддю. Але цi ствердження далекi від істини! Не будемо лукавити і говорити, що всі люблять читати класиків і, як нам здається, обов’язкові до прочитання книги, але це не так! У будь-якому поколінні були ті, хто не любив читати. Всі люди індивідуальні і кожен має право вибрати сам, чим йому займатися і як провести своє дозвілля.

Але завдяки розвитку цифрових технологій книги стали доступніші, ніж, наприклад, років 10-15 тому. Тепер в інтернеті можна купити, як електронну версію книги, так і друковану, і це все не виходячи з дому! Це також величезна економія часу на пошуки чтива. Також, ви маєте можливість прочитати безкоштовно ознайомчу частину книги і зрозуміти, чи подобається вона вам, зачепила і чи готові ви віддати за неї гроші.

І, можливо, поняття книги, як друкованого видання, йде на другий план. Адже складно встояти перед зручністю, яку пропонує електронна книга – ви можете завантажити тисячі книг в один пристрій! А мала вагу і компактні розміри дозволяють її взяти в будь-яку поїздку або, просто, на прогулянку в парку.

Але, звичайно, кожен сам для себе вибирає, як і що йому читати, будь це електронна книга або традиційний варіант. Компактність і мала вага це добре, але що ж може протиставити звичайна книга? Читання – це не просто біг очима по тексту – це ще і непередавані тактильні відчуття від доторкань до паперу при перевертанні сторінок, відчуття запаху старих пожовклих сторінок, звук при першому відкриванні нової книги і усвідомлення того, що до тебе цю книгу прочитало не одне покоління! І читаючи одну і ту ж книгу кожен малює у себе в голові схожу, але все ж різну картинку.

Що можна сказати з повною упевненістю, так це те, що книги не вічні, але безсмертні! І будуть радувати нас і наших дітей ще не одне століття!

 

Top