+38 (044) 537-22-45

Історія створення і застосування картонної упаковки

Уявіть світ без картонних коробок. Так, непомітна упаковка, яка не претендує на розпалені суперечки, однак важко уявити повсякденне життя, де хоча б раз за день не зустрівся цей тип упаковки. Але ж історія картонних коробок вельми цікава.

image00

Все геніальне просто – в 1817 році, в Англії сер Малкольм Торнхiлл вирішив зробити з розрізнених листів картону цільну коробку. Сказано – зроблено. Тоді середина цієї упаковки ще не була гофрованої, але від цього не стала менш популярною. У 1840-х роках текстильна промисловість, яка спеціалізувалася на виробництві шовку, в картонній упаковці перевозила шовкопрядів і лялечки з Японії до Європи. Апогею популярності такі коробки досягли ще через 10 років, коли Келлог компані стали упаковувати в них крупи. Розробки не стоять на місці, і в 1856 році Едвард Хілі і Едвард Аллен запатентували гофрований папір, правда використовували його як підкладку для головного убору. А ось Альберт Джонс з Нью-Йорка в 1871 році запатентував односторонній гофрокартон, який вже застосували в пакувальнiй промисловості, щоб обертати пляшки і скляні ліхтарі. Ще один американець, Роберт Гейр в 1895 році представив світу першу коробку з гофрованого картону. Після незручних, громіздких дерев’яних ящиків така альтернатива в мить поширилася і підкорила світ. З тих пір експерименти з формами, щільністю, кольором і складом матеріалів для картонної упаковки, так і з застосуванням тривають. Так в 2004 році архітектор Пітер Мельбурн розробив проект і збудував по ньому будинок, який повністю складається з картонних коробок.

Сьогодні гофрований картонний пакувальний матеріал застосовується багатьма галузями і брендами. Високотехнологічна конструкція, широкий діапазон утримуваної ваги, захист від вологи і стійкість вигідно виділяють цей тип упаковки серед інших. Відносна екологічність і вологостійкість дозволяють використовувати картонні коробки для упаковки і транспортування продуктів харчування. На таку упаковку наноситься будь-який малюнок, нею приймається будь-яка форма, що теж обмежується тільки фантазією. А спеціальне просочення готового виробу здатне навіть захистити від вогню. Крім того, упаковка з такого картону найменш дорога серед інших, а матеріал, який підлягає переробці поверне частину коштів при здачі на вторинну сировину. А в разі необхідності, коробку можна повторно використовувати.

 

Top