+38 (044) 537-22-45

10 фактів про принтери

image00

Багато сказано і написано про книги, плакати, щоденники та іншi друкованi видання, але як же без друкарських верстатiв і принтерів, за допомогою яких інформація поширилася серед людей. З розвитком писемності швидке копіювання письмової інформації актуалізувалося. Таким чином, виникнення друкарських верстатів стало закономірним результатом. Ось деякі цікаві факти про принтери і копіювальнi апарати.

  1. Найстаршим друкованим текстом вважається Алмазна Сутра – Буддійський текст, який датується 886 роком нашої ери.
  2. Лазерний принтер був винайдений, а точніше модифікований з копіювального апарату в компанії Xerox в 1969 році.
  3. Xerox не зупинилися в новаціях і в 1981 році розробили Xerox Star – перший лазерний принтер, придатний для використання в офісі, він коштував неймовірних на той час грошей – $ 17.000.
  4. Американський виробник Planon робить найменші в світі принтери – PrintStik розміром 2 х 2 х 11 дюймів (5 х 5 х 28 см), важить ця крихітка 1,5 фунта (680 грам).
  5. Компанія Big Image Systems стверджують, що в їх арсеналі найбільший в світі принтер, пристосований для формату 12 х 50 метрів. На ньому виготовляють декорації для театру, кіно і телебачення.
  6. Рекордсменом за швидкістю друку вважається HP Officejet Pro X576dw і X551dw, який здатний друкувати 70 сторінок за хвилину.
  7. Крім традиційних принтерів, що друкують на звичних матеріалах, існує принтер скла, принтер води, який створює зображення на потоці води у вигляді водоспаду. А ще «ароматизований» принтер Riti, в ньому замість чорнила використовують чай або каву.
  8. 942 мільйонів – саме стільки продано струменевих картриджів в світі тільки в 2012 році. Цієї кількості чорнила вистачить, щоб заповнити 4,5 Олімпійських басейнiв.
  9. Сучасні 3D принтери пристосували для друку виробів з різних сфер. Так на них друкують ювелірні вироби, одяг, медичні протези, зброю, елементи для будівництва будинків і навіть їжу.
  10. NASA відправили 3D принтер Additive Manufacturing Facility компанії Made In Space на МКС. За допомогою цього принтера космонавти зможуть зробити запасні деталі, інструменти та інші предмети. Таким чином відпадає необхідність відправляти ці предмети з Землі. Крім того, на цьому принтері виготовляють і предмети на замовлення. А як же заманливо отримати виріб, що зроблено в космосі!

Принтери не перестають розвиватися, використовують різний витратний матеріал і друкують на неймовірних поверхнях, а отримані результати дивують і показують, який же довгий і складний шлях пройшли ці апарати від свого створення.

Top